Pievienojies

Esports izglītībā

Esports veicina studentu saziņu un koordināciju. Spēlējot videospēles, studenti spēj padziļināt mijiedarbības līmeni un sazināties efektīvāk, kā arī attīstīt citas prasmes. Tādējādi tie tiek labāk sagatavoti tos turpmākajai dzīvei.

 

Kā esports var uzlabot skolēnu sekmes? 

Esports no spēlētājiem prasa ārkārtīgi daudz kritiskās domāšanas prasmes, komunikāciju, sadarbību un radošumu, lai gūtu un uzturētu panākumus. Tādējādi, esporta treniņos un turnīros iegūtās prasmes palīdzēs uzlabot skolēnu sekmes arī tradicionālajos mācību priekšmetos.


Lai arī esports ir pavisam jauns sporta veids, tas jau tagad sāk lauzt stereotipus par videospēlēm kā par nelietderīgu brīvā laika pavadīšanu.


Kādi ir galvenie ieguvumi, ko sniedz esports?

Viens no galvenajiem ieguvumiem ir tā augošā popularitāte un skolēnu interese par to! Ieinteresēts pusaudži vai jaunieši gūst vairāk panākumu gan obligātajos mācību priekšmetos, gan ārpusskolas nodarbēs.


STEM 

STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) nozīme izglītībā un karjeras veidošanā pieaug praktiski ikvienā nozarē. Esports palīdz attīstīt šīs prasmes caur statistisko analīzi, stratēģiju izveidi, informāciju tehnoloģijām u.c.

Plašs prasmju spektrs

Esports palīdz attīstīt daudz un dažādas prasmes, kā piemēram, loģisko domāšanu, veiklību, situācijas analīzi, lēmumu pieņemšanu un citas prasmes, kas būs vērtīgas jebkura veida profesionālajā karjerā.

Komandas darbs

Esports veicina skolēnu komunikācijas prasmju uzlabošanu, kā arī citu prasmju attīstīšanu un uzlabošanu. Piemēram, individuālā un komandas atbildība.


Disciplīna

Skolnieki, kas nodarbojas ar sportu, tai skaitā ar e-sportu, ir disciplinētāki par tiem, kas ar sportu nenodarbojas. Viņi labāk prot izprast, pielietot noteikumus, plānot laiku, nospraust mērķus u.c.

Spēja adaptēties

Adaptācija ir nozīmīga prasme, kas mūsdienās ir nepieciešama ikvienā amatā. Pārmaiņas spēles gaitā, liek strauji adaptēties jaunajai situācijai, kas noteikti atstās pozitīvu iespaidu uz spēlētāju adaptēšanās spējām reālajā dzīvē.

Koncentrēšanās

Pozitīva motivācija un ārpus skolas nodarbības palīdz pusaudžiem un jauniešiem uzlabot savas koncentrēšanās spējas arī obligātajos mācību priekšmetos.



E-sports – drīzumā Nr. 2 pasaulē! 

Tiek lēsts, ka esports kļūs par otru populārāko sportu pasaulē uzreiz aiz futbola. Līdz ar to, atliek vien iedomāties, cik plašas un daudzveidīgas būs karjeras iespējas.

 

E-sports salīdzinājumā ar citiem sporta veidiem

E-sports tikai atsevišķās niansēs atšķiras no citiem sporta veidiem, piemēram, basketbola vai futbola. Papildus tam, līdzīgi kā citos sporta veidos arī e-sportā ir iespējams trenēties skolas laikā, lai attīstītu dažādas prasmes, kuras vēlāk noder turpmākā dzīvē, nesaistot e-sportu ar savu profesionālo karjeru. Gluži kā šaha pulciņš, basketbola, futbola vai tenisa treniņi pēc skolas.


Pasaules fenomens – e-sports!

E-sports ir pasaules fenomens, kas piedzīvo ļoti strauju attīstību un apvieno vairāk nekā 100 dažāda veida disciplīnu – reakciju, stratēģiju, radošumu, komunikācijas prasmes, sadarbību, sacensības garu, analītiku u.c. 2017. gadā e-sporta līgas sacensības tiešraidē vēroja 17 miljoni skatītāju, 2020. gadā tie jau bija gandrīz 500 miljoni… Domājams, ka komentāri ir lieki… Bez tam, skatītāju un dalībnieku skaits noteikti pieaugs arī nākamajos gados.


Karjera e-sporta nozarē

E-sports ir viena no strauji augošajām nozarēm, kurā nākotnē būs nepieciešami daudz, dažādu jomu speciālisti – programmētāji, testētāji, analītiķi, inženieri, treneri, projektu vadītāji, menedžeri, pasākumu organizatori, dizaineri, ārsti, producenti, žurnālisti un vēl daudzi citi.

Tas ir salīdzinoši jauns sporta veids, kurā tieši tāpat kā citos sporta veidos būs nepieciešams plašs profesionāļu spektrs, lai nodrošinātu dažādus turnīrus, treniņus un citus procesus.

Jau pašlaik vairākas prestižas ASV un Eiropas universitātes piedāvā mācību programmas e-sporta nozarē.